W jakie akcesoria wyposażyć naszą domową garderobę?

2018-08-10 00:00:00

W jakie akcesoria wyposażyć naszą domową garderobę?
Garderoba to miejsce, gdzie możemy wygodnie przechować ubrania. Do jej wyposażenia możemy użyć szerokiego asortymentu wieszaków, szuflad oraz pojemników.

Elementy wyposażenia garderoby Garderoby wracają do łask. Przez dłuższy okres czasu w projektowaniu wnętrz mieszkań pomijało się te pomieszczenia, przeznaczone do przechowywania ubrań oraz do przymierzania ich – obecnie jest to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Żeby współczesna garderoba mogła pełnić swoje zadanie, musi być wyposażona w odpowiednie akcesoria. Oto kilka rzeczy, które powinny się w niej znaleźć.

Szuflady
Przydatne do przechowywania ubrań, które można złożyć w kostkę, np. jeansów, t-shirtów, bluz. Szuflady są o tyle lepszym rozwiązaniem od półek, że można je wysunąć i dzięki temu wygodnie przebrać ich zawartość. Wiele rodzajów szuflad znajdziemy w ofercie firmy Alan – głównym produktem są szuflady koszowe, wykonane z drutu. Są nie tylko trwałe, ale również bardzo eleganckie i funkcjonalne, z przodu mają wcięcie, ułatwiające wyjmowanie i wkładanie ubrań. Montuje się je na szynach z tzw. miękkim domykiem, który spowalnia szufladę podczas zamykania – dzięki temu konstrukcja nie obija się o ściany i zachowuje swoją trwałość.

Wieszaki wysuwne
Dobra garderoba powinna być wyposażona w kilka solidnych wieszaków wysuwnych – są to podłużne elementy, przeznaczone do zawieszenia na nich konkretnych elementów ubioru, np. spodni, sukienek czy też krawatów. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu mamy dostęp do strojów znajdujących się głęboko w garderobie.

Wieszaki ścienne
Czyli bardzo dobrze znane pojedyncze lub podwójne haczyki, które umieszcza się na ścianie, zwykle poprzez ich przykręcenie. Bardzo przydatne do wieszania wierzchnich części ubiorów, takich jak kurtki czy płaszcze, które zakładamy często i które nie muszą być wieszane na oddzielnych wieszakach.

Półki na buty
Wiele osób nie ceni swoich butów i nie wie, jak bardzo szkodliwe może być dla nich przechowywanie luzem. Półka na buty nie tylko pomoże nam zaprowadzić porządek w naszym obuwiu, ale również uchroni jest przed uszkodzeniami, które powstają na nich jeśli zostaną pozostawione na wierzchu. Szczególnie dotyczy to butów skórzanych, na których każde zadrapanie jest doskonale widoczne.

Pojemniki na bieliznę
W tej kategorii znajdują się zarówno kosze, szuflady, jak i specjalne worki na ramce. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie ciekawe, wyróżnia się pod względem estetycznym, a ponadto jest wyjątkowo lekkie i nie przeszkadza zanadto w aranżowaniu pozostałych elementów garderoby.

Rura na wieszaki
Trudno wyobrazić sobie garderobę, w której nie byłoby zwykłych zdejmowanych wieszaków na koszule czy marynarki – żeby móc z nich korzystać, konieczne jest zamontowanie w górnej części garderoby długiej, poziomej rury.

alan akcesoria meblowe

Lokalizacja

SIEDZIBA GŁÓWNA Z.H.U. "ALAN"

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 

Spółka komandytowa

ul. Inwalidów 51

85-749 Bydgoszcz

Telefon

tel.+48 52 365 00 00

fax. +48 52 365 00 19

Mail

biuro@alan.bydgoszcz.pl

Lokalizacja

ODDZIAŁ TORUŃ Z.H.U. "ALAN"

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka komandytowa

ul. Płaska 24B

87-100 Toruń

Telefon

tel.+48 690 060 839

Mail

torun@alan.bydgoszcz.pl