Funkcjonalne elementy kuchni

2018-06-13 13:09:00

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. W zależności od aranżacji mieszkania może być ona połączona z jadalnią, co jeszcze mocniej akcentuje jej znaczenie. Z racji tego, że przygotowujemy tam posiłki, zależy nam, aby była szczególnie funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Współczesny rynek akcesoriów meblowych pozwala nam na szczęście na skorzystanie z ciekawych rozwiązań, które uczynią korzystanie z kuchni o wiele wygodniejszym. Poniżej radzimy, na czym skupić się przy wyborze szafek oraz blatów.


Szafki kuchenne

 

Podstawą dobrze funkcjonującej kuchni jest odpowiedni system przechowywania naczyń, sztućców oraz oczywiście żywności. Dobrze zaplanowany rozkład szafek pozwoli na wygodny dostęp do wszystkich przedmiotów i znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim warto przemyśleć rezygnację z klasycznych szafek dolnych z półkami, a zamiast nich zastosować szuflady. Obecnie dostępne systemy szuflad zapewniają oszczędność przestrzeni i ułatwią nam posegregowanie posiadanych akcesorii meblowych. Dodatkowo spowolnienie przy zamykaniu szuflad jest naprawdę wygodnym udogodnieniem w codziennym użytkowaniu. Jeśli mamy dzieci, warto zaopatrzyć się w blokady do szuflad, w których przechowujemy ostre narzędzia lub środki niezdatne do spożycia.

 

Blaty w kuchni

 

Kolejna kwestia to blaty – ich położenie w dużej mierze determinuje sam rozkład pomieszczenia, ale warto pamiętać o kilku kwestiach. Jeżeli pomieszczenie kuchenne jest odpowiednio duże, ciekawym rozwiązaniem jest wyspa, czyli blat roboczy na środku kuchni. Daje on dużo przestrzeni i pozwala na swobodę ruchu. W przypadku mniejszych powierzchni umieśćmy blat  w środkowej części kuchni, dzięki temu zabiegowi zapewnimy sobie swobodny dostęp do zlewu z jednej, a lodówki i szafek z drugiej strony , co znacznie ułatwi nasze codzienne funkcjonowanie. Pamiętajmy również o dopasowaniu wysokości blatów do potrzeb domowników i o ewentualnym zabezpieczeniu krawędzi specjalnymi gumowymi nakładkami, chroniącymi najmłodszych przed uderzeniem w głowę.


alan akcesoria meblowe

Lokalizacja

SIEDZIBA GŁÓWNA Z.H.U. "ALAN"

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 

Spółka komandytowa

ul. Inwalidów 51

85-749 Bydgoszcz

Telefon

tel.+48 52 365 00 00

fax. +48 52 365 00 19

Mail

biuro@alan.bydgoszcz.pl

Lokalizacja

ODDZIAŁ TORUŃ Z.H.U. "ALAN"

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka komandytowa

ul. Płaska 24B

87-100 Toruń

Telefon

tel.+48 690 060 839

Mail

torun@alan.bydgoszcz.pl